Dla dzieci: Trends 4 Kids w Warszawie

Dla dzieci: Trends 4 Kids w Warszawie2019-11-23T19:54:55+00:00

Atrakcje dla dzieci

Najmłodsi Goście będą mogli BEZPŁATNIE korzystać z licznych zajęć kreatywnych, rozwijających warsztatów i zabaw. Będzie kolorowo, aktywnie i inspirująco. Warsztaty dla dzieci będą realizowane przez cały dzień w "Strefach Zabawy". Udział w zajęciach nie wymaga rezerwacji.

Kosmos szkoła rysunku i malarstwa

10:00-12:30 Warsztaty: Podziemne dźwięki. (Zajęcia z cyklu: „Jaka to tonacja?”)

Wycieczka pod ziemię połączona z pozyskaniem próbek różnych kamieni przekroczyła wszelkie oczekiwania i potwierdziła przypuszczenie, zgodnie z którym gnomy naprawdę istnieją! Podczas zajęć dzieci wykonają akwafortę na kartonie. Inspiracją dla nich będzie muzyczna kompozycja Gnom Modesta Musorgskiego z cyklu „Obrazki z wystawy”. Muzyka rozbudzi bogactwo odczuć, a plastyka pozwoli wyrazić te przeżycia linią, formą i kształtem.

12:30-15:00 Warsztaty: Czy moje lewe oko widzi to samo co prawe? (Zajęcia z cyklu: „Śladami znanych artystów”)

Dzieci odbędą podróż śladami Paula Cezanne'a, największego buntownika w historii sztuki, ojca malarstwa współczesnego. Najpierw wyrzeźbią i pomalują swojego zbuntowanego Superbohatera Ziarenkowca, a następnie sprawdzą i udokumentują, czy aby na pewno Superbohater jest tą samą osobą, jak popatrzymy na niego lewym i prawym okiem. Zajęcia rozwijają wyobraźnię artystyczną, zrozumienie i przeżywanie myśli i uczuć wyrażonych w sztuce.

15:00-17:00 Co to za dziwna technika? (Zajęcia z cyklu: „Arts&Crafts”)

Technika marmurkowania papieru ozdobnego powstała w Azji, a przez Persję i Turcję dotarła do Europy Środkowej. W przeszłości stosowano ją podczas produkcji książek do wyklejki lub okładki. Dzieci na zajęciach zrobią papier marmurkowy, szczególny rodzaj papieru ozdobnego. Zajęcia będą prowadzone w języku angielskim. Celem zajęć jest rozwijanie wyobraźni artystycznej dzieci oraz umiejętności komunikowania się w języku angielskim.  

Kosmos szkoła rysunku i malarstwa

Virtual Quest Lublin

10.00-17.00 Podróż w kosmos, do Świata podwodnego lub prehistorycznego z dinozaurami

Połączenie przekazu informacji z nowoczesną technologią. Treści przekazywane za pośrednictwem filmów produkcji Virtual Quest w technologii VR - bawią i uczą, czym wpisują się w światowy nurt zwany "Edutainment".
Dzieci przeżyją niewiarygodną przygodę w 3D odkrywając tajemnice miejsc, do których na co dzień dostęp jest utrudniony lub niemożliwy.
Ty wybierasz gdzie chciałbyś odbyć swoją podróż.
To jak? Popływamy wśród ryb i innych zwierząt w ocenie czy może udamy się na spacer po układzie słonecznym?

virtual Quest

Kolorowo i bombowo animacje, eventy, warsztaty

10:00-13:00 Warsztaty kolorowe mydełko

Podczas zajęć dzieci wykonają glicerynowe mydełka ozdobne . Warsztaty mydlarskie to doskonała zabawa i twórcze spędzenie wolnego czasu połączone z edukacją na temat choroby brudnych rąk.

13:00-17:00 Warsztaty piękne świecidełko

Dzieci samodzielnie ozdobią gipsowe zawieszki na choinkę. Podczas warsztatów dzieci wyczarują cuda według własnego pomysłu a czas spędzony na twórczej zabawie na długo pozostanie w ich pamięci.

10:00-17:00 Warsztaty eko pakowania prezentów

Uczestnicy warsztatów kolorowe mydełko i piękne świecidełko będą mieli okazję wykonać ekologiczne opakowania na prezenty, które nie tylko są bardzo praktyczne, ale także świetnie się prezentują.

Fundacja kolorowa

SCENA ELFFÓW

Delikatne marionetki, wesołe pacynki, rozgadane muppety (małe dzieła sztuki - wszystkie wyprodukowane FABRYCE LALEK)  wciągają do swojego magicznego świata. Nie ma tu podziału na scenę i widownię - publiczność także śpiewa, klaszcze i decyduje o losach bohaterów, dzięki czemu spektakl jest okazją do wspólnej zabawy dla całej rodziny. 

10.00 - 17.00 Podróż do magicznego świata teatru lalek.

Zapraszamy na interaktywne prezentacje Sceny Elffów - Teatru dla Całych Rodzin. Każdego dziecka i rodzica czeka niespodzianka: śmiech, radość, taniec i śpiew!

11.00 - 12.00 Prezentacja naszego teatru Scena Elffów i lalek wykonanych w naszej Fabryce Lalek.

13.00 - 14.00 Spotkanie z lalką - Eugeniuszem Genio Gęgalskim ze spektaklu „Cudny dzień”.

14.00 - 15.00 Spotkanie z „Beatą, co bajki wyplata”.

15.00 - 16.00 Zimowe tańce i śpiewy z Bałwankiem i Naturą- bohaterami spektaklu „Kiedy pada śnieg…”.

16.00 - 17.00 Warsztaty pantomimiczne z Elffowym MIMEM.

(Zdjęcia dzięki uprzejmości Sceny SPATiF)

Szkoła muzyczna Music & You

12:00-17:00 Warsztaty muzyczne

Szkoła muzyczna Music & You zaprasza do wspólnej zabawy na warsztacie muzycznym wszystkie dzieci wraz z opiekunami. Zbierzemy się wokół magicznego fortepianu, poznamy jego wnętrze, a dźwięki z niego płynące zaproszą nas do świata melodii i rytmu. Zasłuchamy się w muzyce Bacha, Beethovena i Mozarta oraz czeka nas kilka niespodzianek! Do zobaczenia o 12:00 w Strefie Zabawy! 

Music & YOU

Szkoła szczęścia

10:00-17:00 Rysunek 3D

Rysunek 3D to zajęcia plastyczne łączące technologię druku 3D z nieograniczoną wyobraźnią młodego człowieka. Za pomocą
długopisów 3D uczymy dzieci rysować bezpośrednio w powietrzu, podobnie jak ołówkiem na kartce. Narysowane w ten sposób przedmioty
utwardzają się i są w pełni funkcjonalne już po kilku sekundach. Na warsztatach z rysunku 3D dzieci wykształcają kompetencje
przydatne w dorosłym życiu, takie jak: UMIEJĘTNOŚĆ KONCENTRACJI, CIERPLIWOŚĆ, WYOBRAŹNIA PRZESTRZENNA, ZDOLNOŚCI MANUALNE,
PLANOWANIE, KREATYWNOŚĆ I PASJA SAMODZIELNEGO TWORZENIA.

Polin - Muzeum Historii Żydów Polskich

10:00-13:00 Manualne zajęcia dla dzieci

Podczas warsztatów organizowanych przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN będziemy robić własne skarbonki i ozdabiać je pierwszymi literami hebrajskimi naszych imion. Wykonamy także badge z motywami z Synagogi z Gwoźdźca, która jest największa atrakcję Muzeum POLIN. Dodatkowo dla najmłodszych przygotowane będą kolorowanki. Wszystkie atrakcje są pod znakiem Króla Maciusia – Miejsca Edukacji Rodzinnej Muzeum POLIN.

Rainbow Colours

10:00-17:00 Gramy boso! Nauka gry na pianinie dla dzieci

Dla małych miłośników muzyki przygotowaliśmy szaloną i niesamowicie rozwijającą strefę zabawy dźwiękami. Będziemy rozwijać refleks, uczyć koncentracji i rozwijać sprawność fizyczną. Wszystko w rytm wystukiwanej przez dziecko muzyki. Będą perkusje i maty grające, będą też pianinka, a wszystko to do dyspozycji naszych małych Gości. 

Cztery bajery

10:00-12:00 Eko jadalny mini ogródek i eko magnesy z drewna

Zamiast wyrzucać opakowania po dżemie, można zrobić z nich praktyczny użytek, który ucieszy oko a przy okazji dobrze smakuje. Każdy uczestnik będzie mógł stworzyć dekoracyjny słoiczek z jadanym ogródkiem. Zachęcamy do przyniesienia własnych słoiczków, którym zostanie nadane nowe życie. 

Drewniane magnesy w odsłonie zero waste, pachnące lasem i łąką idealnie sprawdzą się na lodówce. Podczas warsztatów dzieci wykonają samodzielnie magnes z wykorzystaniem: drobnych nasionek, szyszek, kawałków mchu, żołędzi i innych dodatków. 

12:00-16:00 woskowijki i foliowe cuda

Woskowijki oprócz uroczej nazwy mają ogromne znaczenie dla środowiska. Zamiast stosować aluminiowe, plastikowe, foliowe opakowania na żywności można samodzielnie przygotować, ekologiczną wersję wielorazowego opakowania. Podczas warsztatu dzieci wykonają samodzielnie swoją woskowijkę. Wykorzystamy do tego bawełnianą tkaninę (zachęcamy do przyniesienia własnej, zalegającej w domu, niepotrzebnej bawełny) oraz naturalny wosk pszczeli i olejek eteryczny

Odczarujemy także zniesławione torby foliowe nadając im nowe życie. Tworzymy piękne kwiaty, biżuterię, breloczki dla chłopców i dziewczynek. Dodatkowo uczestnicy dowiedzą się jak mogą przetworzyć dostępne w większości domów materiały tak, by powstały z nich zupełnie nowe, użyteczne przedmioty. 

16:00-17:00 - foliowe cuda i eko jadalny mini ogródek

Zamiast wyrzucać opakowań po dżemie można zrobić z nich praktyczny użytek, który ucieszy oko a przy okazji dobrze smakuje. Każdy uczestnik będzie mógł stworzyć dekoracyjny słoiczek z jadanym ogródkiem. Zachęcamy do przyniesienia własnych słoiczków, którym zostanie nadane nowe życie. 

Odczarujemy także zniesławione torby foliowe nadając im nowe życie. Tworzymy piękne kwiaty, biżuterię, breloczki dla chłopców i dziewczynek. Dodatkowo uczestnicy dowiedzą się jak mogą przetworzyć dostępne w większości domów materiały tak, by powstały z nich zupełnie nowe, użyteczne przedmioty. 

Malowana lala

10:00-17:00 Velvetowe kolorowanki i gadżety z folii termokurczliwej

Kolorowanki velvetowe cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem nie tylko wśród dzieci ale także wśród dorosłych.Piękne obrazy, z mnóstwem szczegółów bez względu na to jak fantazyjnie pokolorowane tworzą niesamowitą, spójną całość. Podczas warsztatów, będziemy wspólnie kolorować kolorowanki velvetowe podziwiając efekt końcowy grupowej pracy dzieci i dorosłych. 

Proponujemy także manualną zabawę z folią termokurczliwą, z której wyczarujemy wisiorki, breloczki i inne drobne gadżety, które przyjdą nam do głowy. Stworzone prace dzieci będą mogły zabrać ze sobą do domu.

Ponadto w trakcie aktywnej prezentacji damy się ponieść wyobraźni tworząc prace artystyczne na tkaninie z wykorzystaniem stempli. 

Kiedy?

24 listopada 2019 r.

10:00 - 17:00

Gdzie?

03-736 Warszawa

Plac Konesera 2,
Centrum Praskie Koneser

Jak dojechać?

Kliknij na zdjęcie, aby je powiększyć