Dla dzieci: Trends 4 Kids w Warszawie – 14 marca 2021

Dla dzieci: Trends 4 Kids w Warszawie – 14 marca 20212020-10-23T16:27:41+00:00

Atrakcje dla dzieci

Najmłodsi Goście będą mogli BEZPŁATNIE korzystać z licznych zajęć kreatywnych, rozwijających warsztatów i zabaw. Będzie kolorowo, aktywnie i inspirująco. Warsztaty dla dzieci będą realizowane przez cały dzień w "Strefach Zabawy". Udział w zajęciach nie wymaga rezerwacji.

Kosmos szkoła rysunku i malarstwa

kosmos i szkoła rysunku

10:00-17:00 Zaczarowane pudełko

Ciekawe co znajduje się w zaczarowanym pudełku? Coś miękkiego i puszystego, czy może zimnego i śliskiego? Podczas zajęć dzieci wykonają rysunki w mieszanej technice węglem, ołówkiem i sprejem. Inspiracją będzie magiczne pudełko, do którego nikt nie może zajrzeć, ponieważ dawno temu wróżka rzuciła na nie czar. Na szczęście w pudełku jest niewielki otwór i można użyć dotyku, żeby sprawdzić, co jest w środku. Różnorodne bodźce dotykowe rozbudzą bogactwo odczuć, a plastyka pozwoli wyrazić te przeżycia linią, plamą i kształtem.

Scena Elffów

Scena elfów
fot. Daniel Hawryluk, dzięki uprzejmości Sceny SPATiF.

11:00 - 17:00 Podróż do magicznego świata teatru lalek

Zapraszamy na interaktywne prezentacje Sceny Elffów - Teatru dla Całych Rodzin.
Każdego dziecka i rodzica czeka niespodzianka: śmiech, radość, taniec i śpiew!

11:00 - 13:00 Prezentacja teatru Scena Elffów i lalek wykonanych w Fabryce Lalek

To fantastyczna okazja do tego, żeby zobaczyć na żywo jak powstają teatralne lalki! Poznać kunszt tworzenia pięknych, bajkowych postaci.

13:00 - 17:00 Spotkanie z postaciami i lalkami

  • spotkanie z Ktośką i Talentką oraz lalką Eugeniuszem Genio Gęgalskim ze spektaklu „Cudny dzień”
  • spotkanie z Elffikiem
  • scenki z nowego spektaklu "Skacząca księżniczka"
  • scenki ze spektaklu “Księżniczka na ziarnku grochu”
  • spotkanie z Elffowym MIMEM.

Hopsia Hop

Hopsia Hop

10.00-17.00 Gry i zabawy dla dzieci i dorosłych

W "kąciku animacyjnym" czekają na dzieci ich ulubione atrakcje. Będą mogły pomalować buzię i rączki oraz nakleić tatuaż. Małych artystów zapraszamy do naszej strefy kolorowania, gdzie będzie można puścić wodze fantazji i stworzyć kolorowe prace plastyczne. Pobawimy się również na matach XXL w węże i zagramy w twistera. Wykonamy także kolorowe fluffy slime. Z kolei na najmłodszych uczestników targów będzie czekał basen z kulkami, klocki cegły i ogromny kosz zabawek. Nie zabraknie także modelowania balonów.

Dizajn ze sznurka

Dizajn ze sznurka

10.00-17.00 Dizajn ze sznurka i Kodowanka

Co powiecie na wspólną zabawę łączącą zajęcia manualne z nauką kodowania?
Dizajn ze sznurka to warsztaty z nauki haftu, szycia w dużej skali i przyszywania ogromnych guzików przy specjalnych panelach. Do tego proponujemy Waszym pociechom spróbowania swoich sił w autorskich zadaniach z zakresu kodowania - przy nas nauka będzie również zabawą!. Kolorowy wzór ukryty w dyktandzie, obliczenia matematyczne, które tworzą obrazek i do tego skrypty... musicie sami sprawdzić 🙂 Całkowitą nowością tylko na targach będzie mata do wspólnego kodowania i wyplatania - Kodowanka!

Giganci Programowania

Giganci programowania

10.00-17.00 Warsztaty programowania i projektowania

Każdy kto ma dzieci bardzo dobrze wie, że świat technologii nie skrywa przed nimi żadnych tajemnic. Czy to coś złego? Nie pod warunkiem, że dobrze spożytkujemy tę umiejętność. Genialne zajęcia oferują Giganci Programowania. Przyjdź na nasze warsztaty i przekonaj się sam, jak młodzi ludzie zarażają pasją do programowania i projektowania! Bo programowanie nie tylko rozwija umiejętności cyfrowe, dając lepszy start w przyszłość, ale - co najważniejsze - stymuluje rozwój logicznego myślenia. Przekształć naturalne zainteresowania dziecka w pasję, która pozwoli mu funkcjonować w przyszłości na nowoczesnym rynku pracy. 

Cztery bajery

Cztery bajery

10.00-17.00 Eko warsztaty z tworzenia dekoracji

Tym razem nawiązując do zbliżającej się wiosny, zachęcimy do wykonania kilku eko dekoracji, które ożywią dom i dziecięcy pokój.Dzieci wspólnie z rodzicami stworzą mini drzewka szczęścia oraz eko wianki dekoracyjne. Wszystko to zostanie wykonane z materiałów recyclingowych i naturalnych. Z najmłodszymi zrobimy drewniane magnesy w odsłonie zero waste, pachnące lasem i łąką, które idealnie sprawdzą się na lodówce. Dzieci wykorzystają do tego: drobne nasionka, szyszki, kawałki mchu, żołędzie i inne dodatki.

Matplaneta

Matplaneta

10.00-17.00 Świat matematyki bez tajemnic

Będzie kolorowo, aktywnie, inspirująco i z nutką tajemnicy. Dzieci będą miały okazję do rozwiązywania angażujących zadań, które skoncentrowane są głównie na praktycznym odkrywaniu matematyki i bazujące na przykładach z otaczającego świata. Wybudowanie wieży, odkrycie tajemnicy magicznego kwadratu, złamanie tajnych szyfrów czy znalezienie wyjścia z poplątanych labiryntów to tylko niektóre z zadań i łamigłówek, które przygotowaliśmy. Wspólnie poćwiczymy logiczne myślenie i zaszczepimy w dzieciach zainteresowanie matematyką! Bo matematyka wcale nie musi być trudna. Matematyka to przede wszystkim fantastyczna, odkrywcza zabawa! 

Szkoła Szczęścia

Szkoła szczęścia

10:00-17:00 Kreatywnie pobudzające zajęcia rysunku 3D

Rysunek 3D to zajęcia plastyczne łączące technologię druku 3D z nieograniczoną wyobraźnią młodego człowieka. Za pomocą długopisów 3D uczymy dzieci rysować bezpośrednio w powietrzu, podobnie jak ołówkiem na kartce. Narysowane w ten sposób przedmioty utwardzają się i są w pełni funkcjonalne już po kilku sekundach. Na warsztatach z rysunku 3D dzieci wykształcają kompetencje przydatne w dorosłym życiu, takie jak:umiejętność koncentracji, cierpliwość, wyobraźnia przestrzenna, zdolności manualne, planowanie, kreatywność i pasja samodzielnego tworzenia.

Klocki Linden

Klocki linden

10:00-17:00 Zabawa drewnianymi klockami łącząca pokolenia

Relaks i zabawa w jednym? Spotkajmy się na stoisku Linden, gdzie czekać będzie na Was plac zabaw z TYSIĄCAMI drewnianych klocków konstrukcyjnych. Co zbudujemy z klocków Linden? WSZYSTKO: damy się ponieść wyobraźni! Czy jest coś lepszego od zabawy, która łączy pokolenia? Klocki Linden pokochały dzieci, a w szczególności ich rodzice, którzy z ogromnym zaangażowaniem konstruują wraz ze swoimi pociechami. Przekonajcie się, że drewniane klocki to świetna odskocznia od świata wirtualnego.

Kiedy?

14 marca 2021

10:00 - 17:00

Gdzie?

03-736 Warszawa

Plac Konesera 2,
Centrum Praskie Koneser

Jak dojechać?

Kliknij na zdjęcie, aby je powiększyć