Strefa eko

Strefa eko2019-10-25T18:50:13+00:00
listek

Jest dla nas szalenie ważne, by najmłodsze pokolenie wyrastało w świadomości ekologicznej, bo dzisiejsze wybory wpłyną na to, w jakim świecie przyjdzie żyć naszym dzieciom, gdy dorosną. Chcemy edukować i pokazywać w jaki sposób małymi krokami zmieniać codzienne nawyki, by zadbać o lepsze jutro dla nas i naszej planety. W ramach targów Trends 4 Kids na najmłodszych czekają zajęcia recyklingowe m.in tworzenia woreczków wielorazowych na żywność. Pokażemy też jak kreatywnie zapakować świąteczne prezenty wykorzystując przedmioty, które znajdziemy w domu.

Targi Trends 4 Kids zgodne z ideą less waste

Bilety na wydarzenie sprzedawane są w wersji online. Eliminujemy drukowanie i niepotrzebne zużywanie papieru.

Nasi wystawcy to polskie firmy, które wykonują swoje produkty z najwyższych jakościowo materiałów w idei eco friendly.

Poprzez zabawę edukujemy dzieci w zakresie eko i pokazujemy w jaki sposób powinny zadbać o środowisko.

Strefa gastronomiczna wydaje uczestnikom targów napoje i posiłki w pełni biodegradalnych kubkach i pojemnikach.

Eko atrakcje dla dzieci

Jeans AID

10:00-17:00 Reperacja odzieży jeansowej

Praktyczne zajęcia, w których dzieci nadają zniszczonym ubraniom drugie życie. Uczestnicy przynoszą swoje ubranie jeansowe lub spodnie dresowe bawełniane. Wybierają gotowe, wycięte wzory lub samodzielnie wycinają ciekawe, fantazyjne kształty, które posłużą jako łatki. Łata naklejana jest na odzież za pomocą termo łaty i utrwalana jest żelazkiem. W ten sposób dziecko wraca do domu z własnoręcznie zreperowanymi dziurami na spodniach. W sprzedaży będą dostępne zestawy naprawcze, które można kupić i zabrać do domu.

10:00-17:00 Projektowanie T-shirtu

Uczestnicy przynoszą swoje bawełniane t-shirty najlepiej białe lub ewentualnie szare. T-shirty w atmosferze zabawy ozdabiane są za pomocą stempli tekstylnych. Dla dzieci, które nie przyniosą ze sobą t-shirtów oferujemy możliwość zdobienia papierowego wzoru koszulki.

10:00-17:00 Personalizacja gadżetu jeansowego

Dzieci tworzą swój własny użyteczny produkt i dowiadują się w jaki sposób został stworzony. W trakcie zabawy produkty zostają ozdobione za pomocą pieczątek tekstylnych oraz termo łat. Dziecko zabiera przedmiot do domu. Uczestnik ponosi koszt materiału bazowego - ok. 10-15 zł (dostępne będą w sprzedaży gadżety: okładki na zeszyt, piórniki oraz organizery miękkie na drobiazgi/ kredki).

ekomini

Kolorowo i bombowo animacje, eventy, warsztaty

10:00-13:00 Warsztaty kolorowe mydełko

Podczas zajęć dzieci wykonają glicerynowe mydełka ozdobne . Warsztaty mydlarskie to doskonała zabawa i twórcze spędzenie wolnego czasu połączone z edukacją na temat choroby brudnych rąk.

13:00-17:00 Warsztaty piękne świecidełko

Dzieci samodzielnie ozdobią gipsowe zawieszki na choinkę. Podczas warsztatów dzieci wyczarują cuda według własnego pomysłu a czas spędzony na twórczej zabawie na długo pozostanie w ich pamięci.

10:00-17:00 Warsztaty eko pakowania prezentów

Uczestnicy warsztatów kolorowe mydełko i piękne świecidełko będą mieli okazję wykonać ekologiczne opakowania na prezenty, które nie tylko są bardzo praktyczne, ale także świetnie się prezentują.

Fundacja kolorowa

Balik

10:00-17:00 Tworzenie woreczków wielorazowych na żywność - warsztaty upcyklingowe

Dzieci oraz rodzice  będą tworzyć woreczki wielorazowe, które posłużą do pakowania owoców, warzyw, pieczywa i zastąpią wszechobecne foliówki, z jakich korzystamy podczas robienia zakupów.  W duchu Zero Waste do tworzenia posłużą materiały wtórne - pozyskane z firanek lub  zapomnianych t-shitów, które tym samym otrzymają drugie życie.
Zajęcia są doskonałą okolicznością do edukowania najmłodszych w zakresie ochrony środowiska i dbania o nasza planetę, rozmów o tym, czym jest plastik i dlaczego warto eliminować go z naszego życia.
Wielorazowe woreczki wykonane przez dziecko własnoręcznie mogą być świetnym pomysłem na gwiazdkowy  prezent dla dziadków lub innych członków rodziny.
Balik_1

Cztery Bajery

10:00-12:00 Eko jadalny mini ogródek i eko magnesy z drewna

Zamiast wyrzucać opakowania po dżemie, można zrobić z nich praktyczny użytek, który ucieszy oko a przy okazji dobrze smakuje. Każdy uczestnik będzie mógł stworzyć dekoracyjny słoiczek z jadanym ogródkiem. Zachęcamy do przyniesienia własnych słoiczków, którym zostanie nadane nowe życie. 

Drewniane magnesy w odsłonie zero waste, pachnące lasem i łąką idealnie sprawdzą się na lodówce. Podczas warsztatów dzieci wykonają samodzielnie magnes z wykorzystaniem: drobnych nasionek, szyszek, kawałków mchu, żołędzi i innych dodatków. 

12:00-16:00 Woskowijki i foliowe cuda

Woskowijki oprócz uroczej nazwy mają ogromne znaczenie dla środowiska. Zamiast stosować aluminiowe, plastykowe, foliowe opakowania na żywności można samodzielnie przygotować, ekologiczną wersję wielorazowego opakowania. Podczas warsztatu dzieci wykonają samodzielnie swoją woskowijkę. Wykorzystamy do tego bawełnianą tkaninę (zachęcamy do przyniesienia własnej, zalegającej w domu, niepotrzebnej bawełny) oraz naturalny wosk pszczeli i olejek eteryczny.

Odczarujemy także zniesławione torby foliowe nadając im nowe życie. Tworzymy piękne kwiaty, biżuterię, breloczki dla chłopców i dziewczynek. Dodatkowo uczestnicy dowiedzą się jak mogą przetworzyć dostępne w większości domów materiały tak, by powstały z nich zupełnie nowe, użyteczne przedmioty. 

16:00-17:00 Foliowe cuda i eko jadalny mini ogródek

Zamiast wyrzucać opakowań po dżemie można zrobić z nich praktyczny użytek, który ucieszy oko a przy okazji dobrze smakuje. Każdy uczestnik będzie mógł stworzyć dekoracyjny słoiczek z jadanym ogródkiem. Zachęcamy do przyniesienia własnych słoiczków, którym zostanie nadane nowe życie. 

Odczarujemy także zniesławione torby foliowe nadając im nowe życie. Tworzymy piękne kwiaty, biżuterię, breloczki dla chłopców i dziewczynek. Dodatkowo uczestnicy dowiedzą się jak mogą przetworzyć dostępne w większości domów materiały tak, by powstały z nich zupełnie nowe, użyteczne przedmioty.

cztery bajery

Kiedy?

10 listopada 2019

10:00 - 17:00

Gdzie?

Gliwice

Arena Gliwice
ul. Akademicka 50

Jak dojechać?

Kliknij na zdjęcie, aby je powiększyć