Strefa eko w Gliwicach – 13 września 2020

Strefa eko w Gliwicach – 13 września 20202020-03-10T16:02:48+00:00
listek

Jest dla nas szalenie ważne, by najmłodsze pokolenie wyrastało w świadomości ekologicznej, bo dzisiejsze wybory wpłyną na to, w jakim świecie przyjdzie żyć naszym dzieciom, gdy dorosną. Chcemy edukować i pokazywać w jaki sposób małymi krokami zmieniać codzienne nawyki, by zadbać o lepsze jutro dla nas i naszej planety. W ramach targów Trends 4 Kids na najmłodszych czekają zajęcia recyklingowe m.in tworzenia woreczków wielorazowych na żywność. Pokażemy też jak kreatywnie zapakować świąteczne prezenty wykorzystując przedmioty, które znajdziemy w domu.

Targi Trends 4 Kids zgodne z ideą less waste

Bilety na wydarzenie sprzedawane są w wersji online. Eliminujemy drukowanie i niepotrzebne zużywanie papieru.

Nasi wystawcy to polskie firmy, które wykonują swoje produkty z najwyższych jakościowo materiałów w idei eco friendly.

Poprzez zabawę edukujemy dzieci w zakresie eko i pokazujemy w jaki sposób powinny zadbać o środowisko.

Strefa gastronomiczna wydaje uczestnikom targów napoje i posiłki w pełni biodegradalnych kubkach i pojemnikach.

Eko atrakcje dla dzieci

Kolorow i bombowo

Kolorowo i bombowo

10:00-13:00 Warsztaty kolorowe mydełko

Podczas zajęć dzieci wykonają glicerynowe mydełka ozdobne. Warsztaty mydlarskie to doskonała zabawa i twórcze spędzenie wolnego czasu połączone z edukacją na temat choroby brudnych rąk.

13:00-17:00 Warsztaty piękne świecidełko

Dzieci samodzielnie ozdobią gipsowe zawieszki. Uczestnicy warsztatu wyczarują cuda według własnego pomysłu, a czas spędzony na twórczej zabawie na długo pozostanie w ich pamięci.

STOWARZYSZENIE WOLNEJ HERBATY

Stowarzyszenie wolnej herbaty

10.00-17.00 Musujące kule do kąpieli

Dzięki kilku składnikom, które znajdują się w prawie każdym domu, będziemy mogli wspólnie przygotować musujące kule do kąpieli. Kilka kropli ulubionego olejku eterycznego i płatki kwiatów, a kolejna kąpiel zmieni się w niesamowitą podróż do świata pięknych aromatów i mnóstwa bąbelków. Uczestnicy proszeni są o zabranie ze sobą własnych opakowań, do których włożą zrobione przez siebie na warsztatach kule.

10:00-17:00 Torby z t-shirtów

Co zrobić z t-shirtem, który już nie nadaje się do noszenia? Zrobić z niego torbę na zakupy! W prosty sposób, bez szycia, przygotujemy ze starych koszulek pojemne torby na zakupy. Torbę można zrobić również z własnego t-shirta, takiego z którym nie chcecie się za bardzo rozstać.

Kiedy?

13 września 2020

10:00 - 17:00

Gdzie?

Gliwice

Arena Gliwice
ul. Akademicka 50

Jak dojechać?

Kliknij na zdjęcie, aby je powiększyć