Strefa eko

Strefa eko2019-10-27T08:11:27+00:00
listek

Jest dla nas szalenie ważne, by najmłodsze pokolenie wyrastało w świadomości ekologicznej, bo dzisiejsze wybory wpłyną na to, w jakim świecie przyjdzie żyć naszym dzieciom, gdy dorosną. Chcemy edukować i pokazywać w jaki sposób małymi krokami zmieniać codzienne nawyki, by zadbać o lepsze jutro dla nas i naszej planety. W ramach targów Trends 4 Kids na najmłodszych czekają zajęcia recyklingowe m.in tworzenia woreczków wielorazowych na żywność. Pokażemy też jak kreatywnie zapakować świąteczne prezenty wykorzystując przedmioty, które znajdziemy w domu.

Targi Trends 4 Kids zgodne z ideą less waste

Bilety na wydarzenie sprzedawane są w wersji online. Eliminujemy drukowanie i niepotrzebne zużywanie papieru.

Nasi wystawcy to polskie firmy, które wykonują swoje produkty z najwyższych jakościowo materiałów w idei eco friendly.

Poprzez zabawę edukujemy dzieci w zakresie eko i pokazujemy w jaki sposób powinny zadbać o środowisko.

Strefa gastronomiczna wydaje uczestnikom targów napoje i posiłki w pełni biodegradalnych kubkach i pojemnikach.

Eko atrakcje dla dzieci

Kolorowo i bombowo animacje, eventy, warsztaty

10:00-13:00 Warsztaty kolorowe mydełko

Podczas zajęć dzieci wykonają glicerynowe mydełka ozdobne . Warsztaty mydlarskie to doskonała zabawa i twórcze spędzenie wolnego czasu połączone z edukacją na temat choroby brudnych rąk.

13:00-17:00 Warsztaty piękne świecidełko

Dzieci samodzielnie ozdobią gipsowe zawieszki na choinkę. Podczas warsztatów dzieci wyczarują cuda według własnego pomysłu a czas spędzony na twórczej zabawie na długo pozostanie w ich pamięci.

10:00-17:00 Warsztaty eko pakowania prezentów

Uczestnicy warsztatów kolorowe mydełko i piękne świecidełko będą mieli okazję wykonać ekologiczne opakowania na prezenty, które nie tylko są bardzo praktyczne, ale także świetnie się prezentują.

Fundacja kolorowa

Cztery Bajery

10:00-12:00 Eko jadalny mini ogródek i eko magnesy z drewna

Zamiast wyrzucać opakowania po dżemie, można zrobić z nich praktyczny użytek, który ucieszy oko a przy okazji dobrze smakuje. Każdy uczestnik będzie mógł stworzyć dekoracyjny słoiczek z jadanym ogródkiem. Zachęcamy do przyniesienia własnych słoiczków, którym zostanie nadane nowe życie. 

Drewniane magnesy w odsłonie zero waste, pachnące lasem i łąką idealnie sprawdzą się na lodówce. Podczas warsztatów dzieci wykonają samodzielnie magnes z wykorzystaniem: drobnych nasionek, szyszek, kawałków mchu, żołędzi i innych dodatków. 

12:00-16:00 Woskowijki i foliowe cuda

Woskowijki oprócz uroczej nazwy mają ogromne znaczenie dla środowiska. Zamiast stosować aluminiowe, plastykowe, foliowe opakowania na żywności można samodzielnie przygotować, ekologiczną wersję wielorazowego opakowania. Podczas warsztatu dzieci wykonają samodzielnie swoją woskowijkę. Wykorzystamy do tego bawełnianą tkaninę (zachęcamy do przyniesienia własnej, zalegającej w domu, niepotrzebnej bawełny) oraz naturalny wosk pszczeli i olejek eteryczny.

Odczarujemy także zniesławione torby foliowe nadając im nowe życie. Tworzymy piękne kwiaty, biżuterię, breloczki dla chłopców i dziewczynek. Dodatkowo uczestnicy dowiedzą się jak mogą przetworzyć dostępne w większości domów materiały tak, by powstały z nich zupełnie nowe, użyteczne przedmioty. 

16:00-17:00 Foliowe cuda i eko jadalny mini ogródek

Zamiast wyrzucać opakowań po dżemie można zrobić z nich praktyczny użytek, który ucieszy oko a przy okazji dobrze smakuje. Każdy uczestnik będzie mógł stworzyć dekoracyjny słoiczek z jadanym ogródkiem. Zachęcamy do przyniesienia własnych słoiczków, którym zostanie nadane nowe życie. 

Odczarujemy także zniesławione torby foliowe nadając im nowe życie. Tworzymy piękne kwiaty, biżuterię, breloczki dla chłopców i dziewczynek. Dodatkowo uczestnicy dowiedzą się jak mogą przetworzyć dostępne w większości domów materiały tak, by powstały z nich zupełnie nowe, użyteczne przedmioty.

cztery bajery

Kiedy?

24 listopada 2019

10:00 - 17:00

Gdzie?

Warszawa

Plac Konesera 2,
Centrum Praskie Koneser

Jak dojechać?

Kliknij na zdjęcie, aby je powiększyć