Strefa eko w Warszawie 15 listopada 2020

Strefa eko w Warszawie 15 listopada 20202020-03-10T16:22:30+00:00
listek

Jest dla nas szalenie ważne, by najmłodsze pokolenie wyrastało w świadomości ekologicznej, bo dzisiejsze wybory wpłyną na to, w jakim świecie przyjdzie żyć naszym dzieciom, gdy dorosną. Chcemy edukować i pokazywać w jaki sposób małymi krokami zmieniać codzienne nawyki, by zadbać o lepsze jutro dla nas i naszej planety. W ramach targów Trends 4 Kids na najmłodszych czekają zajęcia recyklingowe m.in tworzenia woreczków wielorazowych na żywność. Pokażemy też jak kreatywnie zapakować świąteczne prezenty wykorzystując przedmioty, które znajdziemy w domu.

Targi Trends 4 Kids zgodne z ideą less waste

Bilety na wydarzenie sprzedawane są w wersji online. Eliminujemy drukowanie i niepotrzebne zużywanie papieru.

Nasi wystawcy to polskie firmy, które wykonują swoje produkty z najwyższych jakościowo materiałów w idei eco friendly.

Poprzez zabawę edukujemy dzieci w zakresie eko i pokazujemy w jaki sposób powinny zadbać o środowisko.

Strefa gastronomiczna wydaje uczestnikom targów napoje i posiłki w pełni biodegradalnych kubkach i pojemnikach.

Eko atrakcje dla dzieci i dorosłych

Cztery bajery

Cztery bajery

10.00-17.00 Eko warsztaty z tworzenia dekoracji

Tym razem nawiązując do zbliżającej się wiosny, zachęcimy do wykonania kilku eko dekoracji, które ożywią dom i dziecięcy pokój. Dzieci wspólnie z rodzicami stworzą mini drzewka szczęścia oraz eko wianki dekoracyjne. Wszystko to zostanie wykonane z materiałów recyclingowych i naturalnych. Z najmłodszymi zrobimy drewniane magnesy w odsłonie zero waste, pachnące lasem i łąką, które idealnie sprawdzą się na lodówce. Podczas warsztatów dzieci wykonają samodzielnie magnes z wykorzystaniem: drobnych nasionek, szyszek, kawałków mchu, żołędzi i innych dodatków. 

Slow Fix

83385708_1617794561704380_2923436886649208832_n

12.00-15.00 Spotkanie dla mam z Upcyklungową Szafą Inspiracji

Każde ubranie, które dłużej nosimy przekłada się na zmniejszoną emisję gazów cieplarnianych i mniejszą ilość odpadów. Dlatego wspieramy ideę - Upcyklingowej Szafy Inspiracji. Upcykling jest sam w sobie procesem prostszym i lepszym dla środowiska niż recykling. Nie wymaga takiego nakładu energii i technologii. A przy tym jest twórczy i fascynujący. To my tworzymy własną, zindywidualizowaną modę, której nie da się nie kochać. To samo możemy robić z ubraniami naszych dzieci. Z pewnością mają takie ubrania, z którymi trudno im się rozstać, kiedy z nich wyrastają. Wystarczy włączyć wyobraźnię, a wszystko da się przerobić, by dać drugie życie. 

Zapraszamy Was na inspirujące spotkanie z założycielką Slow Fix - Blanką Kolago-Szymczak, która zarazi Was trendem zero waste i podpowie jak nadać nowe życie starym ciuchom.

Kiedy?

15 listopada 2020

10:00 - 17:00

Gdzie?

Warszawa

Plac Konesera 2,
Centrum Praskie Koneser

Jak dojechać?

Kliknij na zdjęcie, aby je powiększyć