Dla dzieci: Trends 4 Kids w Gliwicach

Dla dzieci: Trends 4 Kids w Gliwicach2019-11-03T20:06:42+00:00

Atrakcje dla dzieci

Najmłodsi Goście będą mogli BEZPŁATNIE korzystać z licznych zajęć kreatywnych, rozwijających warsztatów i zabaw. Będzie kolorowo, aktywnie i inspirująco. Warsztaty dla dzieci będą realizowane przez cały dzień w "Strefach Zabawy". Udział w zajęciach nie wymaga rezerwacji.

Magdy 2

10:00-17:00 Dizajn ze sznurka i kodowanka

Co powiecie na wspólną zabawę łączącą zajęcia manualne z nauką kodowania? Dizajn ze sznurka to warsztaty z nauki haftu, szycia w dużej skali i przyszywania ogromnych guzików przy specjalnych panelach. Do tego proponujemy Waszym pociechom spróbowania swoich sił w autorskich zadaniach z zakresu kodowania - przy nas nauka będzie również zabawą!. Kolorowy wzór ukryty w dyktandzie, obliczenia matematyczne, które tworzą obrazek i do tego skrypty... musicie sami sprawdzić! Całkowitą nowością tylko na targach będzie mata do wspólnego kodowania i wyplatania - Kodowanka!

 

2

Jeans AID

10:00-17:00 Reperacja odzieży jeansowej

Praktyczne zajęcia, w których dzieci nadają zniszczonym ubraniom drugie życie. Uczestnicy przynoszą swoje ubranie jeansowe lub spodnie dresowe bawełniane. Wybierają gotowe, wycięte wzory lub samodzielnie wycinają ciekawe, fantazyjne kształty, które posłużą jako łatki. Łata naklejana jest na odzież za pomocą termo łaty i utrwalana jest żelazkiem. W ten sposób dziecko wraca do domu z własnoręcznie zreperowanymi dziurami na spodniach. W sprzedaży będą dostępne zestawy naprawcze, które można kupić i zabrać do domu.

 

10:00-17:00 Projektowanie T-shirtu

Uczestnicy przynoszą swoje bawełniane t-shirty najlepiej białe lub ewentualnie szare. T-shirty w atmosferze zabawy ozdabiane są za pomocą stempli tekstylnych. Dla dzieci, które nie przyniosą ze sobą t-shirtów oferujemy możliwość zdobienia papierowego wzoru koszulki.

 

10:00-17:00 Personalizacja gadżetu jeansowego

Dzieci tworzą swój własny użyteczny produkt i dowiadują się w jaki sposób został stworzony. W trakcie zabawy produkty zostają ozdobione za pomocą pieczątek tekstylnych oraz termo łat. Dziecko zabiera przedmiot do domu. Uczestnik ponosi koszt materiału bazowego - ok. 10-15 zł (dostępne będą w sprzedaży gadżety: okładki na zeszyt, piórniki oraz organizery miękkie na drobiazgi/ kredki)

ekomini

ChemicAl World

10:00-13:00 Szaleni Naukowcy i ich szalone wybuchy | 13:00-17:00 Chemiczne robaki atakują

Podczas warsztatów najmłodsi zamieniają się w chemików i wykonują proste i bezpieczne doświadczenia, które zarazem uczą i bawią. Magiczne stworki z piany i wybuchy (bezpieczne) dla odważnych to zabawy, które zawsze zachwycają i wywołują uśmiech na twarzach najmłodszych.

chemical world

Kolorowo i bombowo animacje, eventy, warsztaty

10:00-13:00 Warsztaty kolorowe mydełko

Podczas zajęć dzieci wykonają glicerynowe mydełka ozdobne . Warsztaty mydlarskie to doskonała zabawa i twórcze spędzenie wolnego czasu połączone z edukacją na temat choroby brudnych rąk.

 

13:00-17:00 Warsztaty piękne świecidełko

Dzieci samodzielnie ozdobią gipsowe zawieszki na choinkę. Podczas warsztatów dzieci wyczarują cuda według własnego pomysłu a czas spędzony na twórczej zabawie na długo pozostanie w ich pamięci.

 

10:00-17:00 Warsztaty eko pakowania prezentów

Uczestnicy warsztatów kolorowe mydełko i piękne świecidełko będą mieli okazję wykonać ekologiczne opakowania na prezenty, które nie tylko są bardzo praktyczne, ale także świetnie się prezentują.

 

Fundacja kolorowa

Cztery Bajery

10:00-12:00 Eko jadalny mini ogródek i eko magnesy z drewna

Zamiast wyrzucać opakowania po dżemie, można zrobić z nich praktyczny użytek, który ucieszy oko a przy okazji dobrze smakuje. Każdy uczestnik będzie mógł stworzyć dekoracyjny słoiczek z jadanym ogródkiem. Zachęcamy do przyniesienia własnych słoiczków, którym zostanie nadane nowe życie. 

Drewniane magnesy w odsłonie zero waste, pachnące lasem i łąką idealnie sprawdzą się na lodówce. Podczas warsztatów dzieci wykonają samodzielnie magnes z wykorzystaniem: drobnych nasionek, szyszek, kawałków mchu, żołędzi i innych dodatków. 

 

12:00-16:00 woskowijki i foliowe cuda

Woskowijki oprócz uroczej nazwy mają ogromne znaczenie dla środowiska. Zamiast stosować aluminiowe, plastikowe, foliowe opakowania na żywności można samodzielnie przygotować, ekologiczną wersję wielorazowego opakowania. Podczas warsztatu dzieci wykonają samodzielnie swoją woskowijkę. Wykorzystamy do tego bawełnianą tkaninę (zachęcamy do przyniesienia własnej, zalegającej w domu, niepotrzebnej bawełny) oraz naturalny wosk pszczeli i olejek eteryczny

Odczarujemy także zniesławione torby foliowe nadając im nowe życie. Tworzymy piękne kwiaty, biżuterię, breloczki dla chłopców i dziewczynek. Dodatkowo uczestnicy dowiedzą się jak mogą przetworzyć dostępne w większości domów materiały tak, by powstały z nich zupełnie nowe, użyteczne przedmioty. 

 

16:00-17:00 - foliowe cuda i eko jadalny mini ogródek

Zamiast wyrzucać opakowań po dżemie można zrobić z nich praktyczny użytek, który ucieszy oko a przy okazji dobrze smakuje. Każdy uczestnik będzie mógł stworzyć dekoracyjny słoiczek z jadanym ogródkiem. Zachęcamy do przyniesienia własnych słoiczków, którym zostanie nadane nowe życie. 

Odczarujemy także zniesławione torby foliowe nadając im nowe życie. Tworzymy piękne kwiaty, biżuterię, breloczki dla chłopców i dziewczynek. Dodatkowo uczestnicy dowiedzą się jak mogą przetworzyć dostępne w większości domów materiały tak, by powstały z nich zupełnie nowe, użyteczne przedmioty. 

cztery bajery

Balik

10:00-17:00 Tworzenie woreczków wielorazowych na żywność - warsztaty upcyklingowe

Dzieci oraz rodzice  będą tworzyć woreczki wielorazowe, które posłużą do pakowania owoców, warzyw, pieczywa i zastąpią wszechobecne foliówki, z jakich korzystamy podczas robienia zakupów.  W duchu Zero Waste do tworzenia posłużą materiały wtórne - pozyskane z firanek lub  zapomnianych t-shitów, które tym samym otrzymają drugie życie.
Zajęcia są doskonałą okolicznością do edukowania najmłodszych w zakresie ochrony środowiska i dbania o nasza planetę, rozmów o tym, czym jest plastik i dlaczego warto eliminować go z naszego życia.
Wielorazowe woreczki wykonane przez dziecko własnoręcznie mogą być świetnym pomysłem na gwiazdkowy  prezent dla dziadków lub innych członków rodziny.
 
Balik_1

Robótki na paluszkach

10:00-17:00 Robótki na paluszkach

Proste robótki na paluszkach to doskonały sposób na rozwijanie motoryki u małego człowieka i wspólne spędzenie czasu. Jednak wbrew temu co może się wydawać, robótki na paluszkach nie są skierowane jedynie do dzieci. W warsztatach może wziąć udział każdy, nawet jeśli wcześniej nie miał do czynienia z dzianiną. Zapraszam też osoby, które pierwsze niepowodzenia mają już za sobą i takie, którym wmawiano, że nie potrafią, że mają dwie lewe ręce i inne "miłe" rzeczy. Na warsztatach będzie dostępna książka "Robótki na paluszkach" i to z autografem obu autorek!

 

robotki na paluszkach

WyTworzyMy

10.00-17.00 Warsztaty: Sensoplastyka® – legalne brudzenie

Podczas zajęć dzieci będą tworzyć, odkrywać, eksperymentować z jadalnymi składnikami, malować, ugniatać, przesypywać… Legalnie brudzić ręce, buzie, stopy pobudzając zmysły. W trakcie warsztatów używane są tylko produkty spożywcze podczas pracy na podłodze bez stolików i krzeseł. Poznają min. ścieżkę sensoryczną.

 

wytworzymy1

Kreatywne Maluchy

10.00 - 17.00 Aktywności manualne przy użyciu piasku kinetycznego i masy Mad Mattr

Zabawa jest niezbędna do prawidłowego rozwoju dziecka. Dlatego podczas warsztatów będziemy bawić się z dziećmi z wykorzystaniem ciekawych akcesoriów takich jak: bańki tuban, klocki meli, piasek kinetyczny, play mais, sprytna plastelina, klocki smart max. Dzieciaki będą mogły wziąć udział w konkursie w rzucaniu lotkami i samolocikiem.

 

kreatywne (1)

Perfectto Animacje

10.00 - 17.00 Gry i zabawy dla dzieci i dorosłych

Radość dzieci (i dorosłych) jest dla nas najważniejsza. Dlatego podczas targów będziemy wywoływać uśmiechy na buziach poprzez:

  • kreatywne malowanie buziek jak i fantazyjny makijaż (Elzy, dinozaury, kreatywne kwiatki i inne wzory na twarzy czy rączkach)
  • modelowanie balonów (małpki na ręce, biedronki, kolorowe piękności)
  • zamykanie w  bańce jak i tworzenie baniek przez dzieci
  • układanie wieży ze słomek Bamp (dla dzieci już od 15 miesiąca życia jak i dla dorosłych)
  • wizytę bajkowego Marshalla z Psiego Patrolu 
  • grę OGROMNĄ kolorową kostką edukacyjną XXL
  • kącik dla maluszka (basenik suchy z piłeczkami, klocki, mata edukacyjna) 
  • gry i zabawy animacyjne 
Perfecto

Kiedy?

10 listopada 2019 r.

10:00 - 17:00

Gdzie?

Gliwice

Arena Gliwice
ul. Akademicka 50

Jak dojechać?

Kliknij na zdjęcie, aby je powiększyć