Dla dzieci: Trends 4 Kids w Gliwicach – 13 września 2020

Dla dzieci: Trends 4 Kids w Gliwicach – 13 września 20202020-03-10T15:42:07+00:00

Atrakcje dla dzieci

Najmłodsi Goście będą mogli BEZPŁATNIE korzystać z licznych zajęć kreatywnych, rozwijających warsztatów i zabaw. Będzie kolorowo, aktywnie i inspirująco. Warsztaty dla dzieci będą realizowane przez cały dzień w "Strefach Zabawy". Udział w zajęciach nie wymaga rezerwacji.

VIRTUAL QUEST

Virtual quest

10:00-17:00 Podróż w kosmos, do Świata podwodnego lub prehistorycznego z dinozaurami

Dzięki Wirtualnej Rzeczywistości i najnowszej technologii VR dzieci przeżyją niewiarygodną przygodę w 3D, odkrywając tajemnice miejsc, do których na co dzień dostęp jest utrudniony lub niemożliwy. Łącząc edukację z rozrywką, będziemy w stanie znaleźć się w kosmosie, świecie podwodnym lub w świecie prehistorycznym. Ty wybierasz, gdzie chciałbyś odbyć swoją podróż. To jak? Popływamy wśród ryb i innych zwierząt w ocenie czy może udamy się na spacer po układzie słonecznym?

Bajka Pana Kleksa

Bajka Pana Kleksa

10:00-17:00 Czarodziejska podróż do krainy Pana Kleksa

Na naszych najmłodszych Gości będzie czekał sam Pan Profesor Ambroży Kleks, który będzie częstował wszystkich niczym innym jak swoimi: PIEGAMI. Odwiedzi nas także sam doktorem Pai-Chi-Wo, który pokaże nam magię z wykorzystaniem ciekłego azotu i suchego lodu.  A każdy z naszych uczestników zostanie zamknięty w bańce.

Bajka Pana Kleksa to mix nauki, kultury i rozrywki, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie! Na wszystkich fanów Pana Kleksa czeka również oryginalna kolekcja ubrań, które doskonale wpisują się w nowoczesne trendy!

WyTworzyMy

Wytworzymy

10.00-17.00 Warsztaty: Sensoplastyka® – legalne brudzenie

Podczas zajęć dzieci będą tworzyć, dotykać, odkrywać, eksperymentować z jadalnymi składnikami, malować, ugniatać, przesypywać… Legalnie brudzić ręce, buzie, stopy pobudzając zmysły. W trakcie warsztatów używane są tylko produkty spożywcze podczas pracy na podłodze bez stolików i krzeseł. Maluchy poznają m.in. ścieżkę sensoryczną, pobawią się kolorową, domową ciastoliną oraz poznają różne faktury i struktury produktów spożywczych. 
Polecamy zabrać ubranie na zmianę.

Chemical World

Chemical world

10:00-17:00 Szalone Laboratorium!

To tutaj nawet najmłodsi zamieniają się w prawdziwych chemików. Możecie wspólnie z Szalonymi Chemikami samodzielnie wykonać eksperymenty, odkrywając przy tym, że nauka chemii może być niesamowicie zabawna! Podczas warsztatów najmłodsi wykonują proste i bezpieczne doświadczenia, które zarazem uczą i bawią. Magiczne stworki z piany i wybuchy (bezpieczne) dla odważnych to zabawy, które zawsze zachwycają i wywołują uśmiech na twarzach najmłodszych. Zobaczcie na własne oczy, jak będzie u nich kolorowo i oczywiście wybuchowo!

Kolorow i bombowo

Kolorowo i bombowo

10:00-13:00 Warsztaty kolorowe mydełko

Podczas zajęć dzieci wykonają glicerynowe mydełka ozdobne. Warsztaty mydlarskie to doskonała zabawa i twórcze spędzenie wolnego czasu połączone z edukacją na temat choroby brudnych rąk.

13:00-17:00 Warsztaty piękne świecidełko

Dzieci samodzielnie ozdobią gipsowe zawieszki. Uczestnicy warsztatu wyczarują cuda według własnego pomysłu, a czas spędzony na twórczej zabawie na długo pozostanie w ich pamięci.

Face&body painting

Face&body painting

10.00-17.00 Artystyczne malowanie buziek

Kolorowe farbki, fikuśne pędzelki, ręce, woda. To nie stanowisko zawodowego malarza, tylko naszych animatorów z Face&Body painting, którzy zajmują się artystycznym malowaniem dziecięcych twarzy. To nie są zwykłe malunki. Tego dnia dzieci będą mogły zmienić się w wymarzoną postać czy zwierzątko.

STOWARZYSZENIE WOLNEJ HERBATY

Stowarzyszenie wolnej herbaty

10.00-17.00 Musujące kule do kąpieli

Dzięki kilku składnikom, które znajdują się w prawie każdym domu, będziemy mogli wspólnie przygotować musujące kule do kąpieli. Kilka kropli ulubionego olejku eterycznego i płatki kwiatów, a kolejna kąpiel zmieni się w niesamowitą podróż do świata pięknych aromatów i mnóstwa bąbelków. Uczestnicy proszeni są o zabranie ze sobą własnych opakowań, do których włożą zrobione przez siebie na warsztatach kule.

10:00-17:00 Torby z t-shirtów

Co zrobić z t-shirtem, który już nie nadaje się do noszenia? Zrobić z niego torbę na zakupy! W prosty sposób, bez szycia, przygotujemy ze starych koszulek pojemne torby na zakupy. Torbę można zrobić również z własnego t-shirta, takiego z którym nie chcecie się za bardzo rozstać.

Kiedy?

13 września 2020

10:00 - 17:00

Gdzie?

Gliwice

Arena Gliwice
ul. Akademicka 50

Jak dojechać?

Kliknij na zdjęcie, aby je powiększyć